Yeni aracımın boyası hakkında neden bu kadar çok düşünmeliyim?

 

Eğer henüz yeni bir araç satın aldıysanız 2, 3 ya da 5 yıl içerisinde bu aracı satmayı ya da takas etmeyi isteme ihtimaliniz oldukça yüksektir.Yani, bu zaman geldiğinde aracınız şu anda olduğu gibi yeni görüntüsünü koruyacaktır ve bunun karşılığı olarak elde edeceğiniz kazanç artacaktır.


Aracımın sıfır bir araç gibi görünmesini sağlayabilir miyim?

 

Aracınızın geçen yıllar boyunca yeni görünmesini sağlamak olanaklıdır ve bu konuya meraklı birçok kişi için bir gerçekliktir. İnsanlar araçlarını her gün yıkarlar ve cilasını yenilerler. Kir araçların eskimesine neden olur ve boyasını bozar, aracınızı iyi bir cila ile kaplayarak korumak çoğu zaman büyük bir fark sağlar. Araçlarına düşkün birçok insan araçlarında bir kova, sünger ve sprey cila taşırlar ve kirlenme belirtisi gördüklerinde nerede olurlarsa olsunlar buna hemen müdahale ederler.

 

Ancak, birçoğumuzun koşuşturma içinde geçen hayatlarında başka öncelikler bulunmaktadır ve araçlarımızı haftada üç kez değil bazen bir kez bile yıkamak ve cilalamak mümkün olmaz! Her ne kadar bu işe büyük bir motivasyonla girişsek de aracı yıkamak bir eziyet halini alır ve cilalama işlemi bu işin en zorlu kısmını oluşturur. Bu işlemi ilk başlarda düzenli yapsak bile bir süre sonra giderek aksatmaya başlarız. Ve bu gerekliliği ne kadar ihmal edersek Pazar sabahı aracımızın başına kova ve süngerle gitmek bir o kadar zorlaşır. Boya Koruma cilalamaya kıyasla daha kolay bir alternatif sunar. Boya Koruma, birkaç hafta içerisinde özelliğini kaybedecek olan cilanın aksine uzun yıllar boyunca etkisini korur ve yenilenmesi için çok fazla emek gerektirmez.


Aracımı cilalamak da bu kadar etkili mi?

 

Maalesef HAYIR . Tüm büyük perakende araç cilası markaları üzerinde yakın zamanda yapılan testlerde birçok doğal cilanın etkisinin 4 haftadan daha kısa sürdüğü ortaya konulmuştur. Bu da cilanın 3. haftada artık çok fazla koruma sağlamadığı ve kuş pisliklerine, ağaç reçinelerine ve ağır kirleticilere karşı dirençli olmadığı anlamına gelir. Sentetik cilalar daha uzun bir süre etki gösterse de, 10 hafta sonra cilanın ilk uygulandığı ana kıyasla yalnızca yarı yarıya koruma sağladığı fark edilecektir.

 

Boya Koruma, plastik kaplamanın yalnızca daha uzun ömürlü olmasını değil, aynı zamanda UV ışınımı, yoldaki tuzlar, endüstriyel serpintiler, çevre kirliliği, asit yağmuru, kuş pisliği ve araç reçinesi etkilerine karşı çok daha fazla dayanıklı olmasını da sağladığı için cilalardan çok farklıdır. Boya Korumanın sağladığı ilave koruma sayesinde bu izlerin kalıcı bir hasar meydana getirmeden çıkarılması için daha fazla zamana sahip olursunuz. Dikkat etmeniz gereken tek nokta aracınızın düzenli olarak yıkanmasına özen göstermektir. Kirin yapışmasına direnç gösteren Boya Koruma sayesinde aracınızı yıkamak daha kolay bir hal alır ve tek yapmanız gereken şey aracı ıslatmak, yıkamak ve durulamaktan ibaret olur. İlave pasta cilalara ya da cilalara gereksinim duyulmaz.


Aracımın Boyasını Neden Korumalıyım?

 

Elde edeceğiniz sonuç, aracınızın boyasının Boya Korumanızda belirtilen ömrü boyunca garanti edilmesi olacaktır. Aracınız çok fazla emek harcamanızı gerektirmeden yeni görüntüsünü korur. Aracınızı satmanız gerektiğinde boyanın ilk günkü durumunda olmasını, solma, lekelenme, iz ya da pas sorununun bulunmamasını garanti edersiniz. Aracınızı yüksek bir fiyattan sattığınızda da Boya Koruma Paketine harcadığınız her kuruşu fazlasıyla geri kazanırsınız.